“KALICI SİYASİ İSTİKRAR VE ÜLKEMİZİN YENİDEN DİRİLİŞİ İÇİN “EVET”

Emet Ak Parti İlçe Başkanı Yağcıklı Referandumda neden evet dediğini Kütahya Net ve Gazi Emet Gazetesi için yazdı.

01 Şubat 2017 Çarşamba 14:00
“KALICI SİYASİ İSTİKRAR VE ÜLKEMİZİN YENİDEN DİRİLİŞİ İÇİN “EVET”

“EVET” Yeniden Diriliş diyorum. Çünkü; güçlü ve kalıcı bir iktidarla ülkemizin yatırımlarda, ekonomide, sağlıkta, sanayide, savunmada, teknolojide çağ atladığına şahit oluyoruz… Bu nedenle; ülkemizin yeniden dirilişine tanıklık etmek için “EVET”

Anayasa, devletin temel yapısını, temel niteliklerini, idare şeklini, organlarını, bu organların birbiriyle olan ilişkilerini ve kişilerin hak ve hürriyetlerini gösteren temel kanundur. Görüldüğü gibi, anayasa da bir kanundur. Ancak, hiyerarşik olarak daima diğer kanunların üzerinde yer alır. Buna "Anayasanın üstünlüğü ilkesi" adı verilir. Anayasamızın güçlü olması ülkemizin de güçlü olması anlamına gelmektedir. Bu yüzden darbe anayasası ile yönetilmemek için “EVET”

Koalisyon hükümetlerinin son bulması için “EVET”  Ülkemizin istikrarlı hükümet ve güçlü bir iktidar ile ne kadar geliştiği ortadadır. Bu gelişmişlik gençlerimizin de parlak bir geleceğe sahip olmasına imkân vermektedir. Koalisyon zamanlarını hepimiz hatırlıyoruz. Güçlü bir iktidar olmadığı için, bu ülkede anayasa kitapçığı fırlatıldığında ekonomik krizler yaşandığını ve birçok ocağa ateşler düştüğüne hepimiz şahit olduk. Fakat güçlü bir iktidar olduğunda da darbe girişimleri olmasına rağmen hala dimdik ve diri bir Türkiye’ye de şahit olmaktayız. Yapılmak istenen anayasa değişikliği ile bu güçsüz koalisyonların önüne geçilecek ve güçlü bir iktidarla daha çok gelişen bir Türkiye’yi izleyeceğiz. Yapılan her seçimde ( 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi) koalisyon hükümeti acaba kurulabilecek mi kurulamayacak mı endişesi yaşamamak için,  huzurlu ve güvenli bir Türkiye için “EVET” 

Mevcut sistemde 93 yılda 65 hükümet kurulmuştur. Bu da 1,4 yılda bir hükümet kurulması anlamına gelmektedir. Böyle bir istatistikte ülkemizin nasıl gelişmesi beklenebilir ki…. Yapılacak olan değişiklikle seçim tarihleri belli olacak ve 5 yılda bir seçimler yapılacaktır. Bu da 5 yıllık kesintisiz bir siyasi iktidar demektir.

            “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” diyebilmek ve yeniden 28 Şubatlar 15 Temmuzlar yaşamamak için “EVET”.. Gelişmeye yönelik olarak çalışmalara başladığımızda, dış güçler tarafından yönlendirilen bir üst düzey komutanın, ekranlarda askerlerin yönetime el koyduğuna ilişkin açıklamalarını duymamak için ve Sıkıyönetim ilan ettiklerine şahit olmamak için “EVET” …

            Güçlü yasama ve Güçlü İcraat için “EVET”… Bu değişiklik ile devletin gerçek sahibi halkımız olacak. Halkımız hem meclisi hem de Cumhurbaşkanını kendi seçecek. Yönetimde çift başlılık ortadan kalkmış olacak ve yürütmenin başına halkımızın oyları ile seçilen Cumhurbaşkanı geçecek.  Böylece ülkemizi halkımızın seçmiş olduğu Cumhurbaşkanı yönetecek. Böylece ihanetten yargılanıyor. Şimdi ise herhangi bir suç işlediği iddiasıyla soruşturma açılabilecek.Soruşturma açılabilme imkânı olan bir Cumhurbaşkanı’nın diktatör olarak adlandırılması ne kadar doğru olabilir?    

Yani anlayacağımız odur ki; koalisyon hükümetlerinin İMF’ye borç için yalvardığı günlerden, siyasi-güçlü iktidarın olduğu ve kendi yerli silahlarımızı, tanklarımızı, uçaklarımızı, hava alanlarımızı, köprülerimizi, tünellerimizi, duble yollarımızı, hızlı trenlerimizi yaparak ve sağlık sektöründe bir devrim yaşayarak tüm dünyaya kafa tuttuğumuz bu günlere geldik.

Yapılmak istenen bu değişiklik referandumda halkımızın iradesi ile “EVET” denilerek kabul edilirse, artık anayasa kitapçığı atıldığı, darbe yapıldığı için ekonomik krizlerİ,  ülkemizin güçlenmesi ve gelişmesi için çalışan başbakanların idam edildiği veya liderlerin öldürüldüğü günleri de yeniden yaşamak zorunda kalmayacağız.

Bu yüzden ülkemizin yeniden dirilişine tanıklık etmek ve dünyada söz sahibi olmak için “EVET” diyorum.

Ülkemizin gelişmesi ve güçlenmesine tanıklık edecek tüm hemşerilerime selam ve saygılarımla.

 

Haber: Yunus Daşdemir

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  Tümü Anket
  Ne Tür Haber Okuyorsunuz ?

  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv