EMET BATARKEN ATANMIŞ SEÇİLMİŞ DÜELLOLARI

28 Ağustos 2016, 21:23
EMET BATARKEN ATANMIŞ SEÇİLMİŞ DÜELLOLARI
 EMET BATARKEN,ATANMIŞ,SEÇİLMİŞ DÜELLOLARI

            Allah için öyle… Siyasette seçilmiş  kavramı varsa zamanı gelince hesap yeri halktır.Bu dün seçilenler içinde yarın seçilecek olanlar içinde böyledir.

            Kütahya Ak parti il disiplin kurulu 15 Temmuz sürecinden önce  30 Haziranda disipline sevk ettiği Emet Ak partili meclis üyelerine 24 Ağustosta tebligatla savunma istiyor.

Ülkede tüm teşkilatlar devletin içine sızmış vatan haini Feto ve onun destekçileri ile uğraşırken, parti içi temizlikle cebelleşirken,bizim Kütahya’dan “ Emet’te mecliste grup kararına neden  uymuyorsun. Hesap ver “diyor. Üstelik denilen konularda 1300 kadar halkın talebine rağmen  4. toki yapılmasına karşı çalışma, veya belediyece onca müdür, onca işçi ve memurun  1 yıl verdiği emekleri onaylamayarak güya başkanı sıkıştırmak gibi kişisel  ve Emetsel!hesaplarla… alınan tartışmalı grup kararları için…

Gülermisin,ağlarmısın…

            Şimdi şahsım adına Emet belediye meclisinin hepsi iktidar partisi olsa ne olur, muhalefet olsa ne olur? Halkın ve bizlerin meclis üyesi profili halk için fikir ve proje üretebiliyormu ona bakmaktır.Bu kişisel düşüncem.

            Her ne kadar listeleri halk hazırlamıyor,parti   kendi kriterlerine göre belirliyorsa da, yarın partilerde değişim olunca, yönetimden veya yönetim dışından kafalarında oluşturdukları isimlere yer açmaya çalışmak için partiyi icabında kullanıyorlarsa?

            İşin daha garibi böyle gereksiz girişimler sık sık yapılıp;”Emetmi? Bıktık şikayetlerden “ diyen bir üst kademe yeni şikayetlere yol açıyorsa, sıkıntı büyük demektir.

            Daha öncede defalarca yazdım.Yine yazıyorum.

            Hiç kimse EMET HALKI ve EMET menfaatlerinden büyük değildir… NE BELEDİYE, NE BELEDİYE MECLİSİ,NEDE PARTİ …

 

            Beni veya Emet halkını parti içi,belediye vb. ayrılıklar ilgilendirmiyor:Ülke yangın yerine dönmüşken,Emet  halkı onca sorunla boğuşurken, böylesi disiplin  sevkleri, bireysel yönetim kurulu üyelerinden onu bunu şikayetler, ilçemiz adına  traji komik tabloların ortaya çıkmasına neden oluyor.Bizi bu ilgilendiriyor.

            Disipline verilen meclis üyeleri,veya verilmeyen AK partili üyeler,il genel meclisi üyeleri,belediye başkanı… Sevelim,sevmeyelim atanarak yönetime girmiş partililerden daha üstündür. Hatta il yönetiminden bile… Çünkü halkın oyları ile oraya gelmişlerdir, sadece bir Mustafa ATAŞ imzasıyla değil...

           

 

BENDE EMET VE KÜTAHYA YÖNETİMLERİNİ HALK DİSİPLİN KURULUNA VERİYORUM

 

            İlçemdeki hastanede uzman kalmamış…Sağlıkta Emet en kötü günlerini yaşarken…

            Daha haftası dolmamış olan  2 vatandaşımızın Kütahya’ya doktora giderken kaza ile hayatını kaybetmenin acısı soğumamışken; 4 yaşındaki kızımızın düşmeye bağlı beyin kanamasını belirleyecek cihazlardan bile mahrumken,

            Tavşanlı yolu tamamlanması gereken iş teslim sürelerinde  sadece 10 km yol yapımı olarak ihale edilmişken…

            Simav yolu iş süresi bittiği halde  Ama  daha 4-5 yıllık işi varken yeniden ihale edilmemişken…

            Şimdiye bitmesi gereken KYK yurdunda, hala İnşallah maşallahlar yaşanırken

            Türk Telekom telleri yerlerde gezip, elektrik direkleri her yerde secdeye gelmeye başlamışken…

            Her yerde internet alt yapıları modernize edilip günün şartlarına uydurulurken, bizde bırakın yeni hattı, arızada bir ay muhatap ararken,

            Genişletilmiş, daraltılmış, asimile edilmiş, bilmem ne edilmiş il ilçe toplantılarında sadece notlar alınmaya devam ederken;

            Parti içi çekişmeler ile ve dahi Emet halkını zerre ilgilendirmeyecek ayak kaydırma çalışmalarını parti içi mesele deyip geçiştiremezsiniz.

            PARTİ İÇİ DİSİPLİN ANLAYIŞINIZI HALKA HİZMET NOKTASINDA DA İSTİYORUZ.

            Emet halkı olarak bizlerde sizi HALK DİSİPLİN KURULUNA sevk ediyoruz. YOL’umuz,SAĞLIĞI’mız ALLAH’A EMANET BEYLER… Yapın halkımıza savunmanızı…

                   

SAYIN KAVUNCU’DAN MAKALEMİZ İÇİN AÇIKLAMA

 

            Ak parti Kütahya Milletvekilimiz sayın Vural Kavuncu geçen sayı yazdığımız makaeleye istinaden şahsımıza bir açıklamada bulundu.

            Makalemizde Tavşanlı 102 bin nüfus 35 uzman doktor, Simav 56 bin nüfus 15,Gediz 52 bin nüfus 14 uzman doktor varken; 35 bini geçen Emet ve Hisarcık için Emet devlet hastanesinin uzman kadrosunun 3 olduğunu ve bunun enaz 8 olmasını gerektiğini belirtmiştik.

            Sayın Kavuncu açıklamalarında şu ifadelerde bulundular;” Mesele Tavşanlı kıyaslaması, nüfus oranı değil. Sağlık planlamasında hangi hizmetin hangi hastanede verileceği planlanılmış. Kütahya A grubu, Tavşanlı B grubu, Emet C grubu hastane, Hisarcık E grubu hastane. Bunların norm uzman doktor kadroları verecekleri sağlık hizmetine göre belirlenmiş durumda, nüfusa göre değil. Burada sorgulanacak konu Emet in de, Tavşanlı nın da norm uzman kadrosunda ki eksikliktir. Bu da vekil olarak benim insiyatifimde ve kararımda olan bir konu değil. Ben de sağlıkçı bir vekil, komisyon başkanı olarak çok yoğun takip ve talep de bulunuyorum. Ancak mecburi hizmet kadroları bürokratların verdiği verilere göre bizzat bakanlık tarafafından belirleniyor. Kadroların pek çoğu  5. Ve 6. Sağlık bölgelerine (doğu bölgeleri) ne gidiyor. Bu nedenle uzman hekim sorunu sadece Emet ve Hisarcık ile değil pek çok Anadolu il ve ilçesi ile ilgili bir sorun. İnsan kaynakları ve hekimlerinizin daha verimli değerlendirilmek için mali, idari radikal düzenlemeler yapmak gerekiyor. Bu konulardada  başkanlığımızla çalışmalar yürütülüyor.Çabalarımızla Kütahya ya 73 hekim kadrosu açılması  sağladık.İnşallah tüm Kütahyamız için  eksik kadrolarımızın tamamlanması içinde çalışmaya ve takibe devam edeceğiz.”

            Sayın Kavuncu’ya açıklamaları için teşekkür ederken, Sağlık komisyonu başkanı olmaları sebebiyle Emet halkınında eksik kadroların tamamlanması için çaba ve gayretlerinin sonuç vermesi için dua ettiklerini belirtmek istiyorum. Sayın Kavuncudan şuan ki konumu itibarı ile Emet halkının özellikle doktorlar konusunda beklentisi oldukça yüksektir. Yeni hastanemiz için verdikleri emek ve hizmetin bizzat şehidi olarak,yeni hastanemizin bölgesle hastane statüsünde işlem görüp,kadrolarının genişletilmesi için çalışmalar yapacağına emin odluğumuzu da eklemek isterim.

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • ÜLKÜCÜ GENÇ 3 yıl önce yorumlandı

   emette vatandaşlar mecbur kalmadiktan sonra devlet hastanesi̇ne müracaat dahi̇ etmi̇yorlar . di̇rek i̇lçe dişindaki̇ hastanelere yöneli̇yorlar.gi̇tti̇kleri̇ devlet hastaneleri̇ndede çoğu zaman sira almadan gi̇tti̇kleri̇ i̇çi̇n muayane olmak çok zor. sira almadiysaniz muayene olamazsiniz deni̇li̇yor. mecburi̇ olarak özel hastanelere yöneli̇yorlar. bu yaziyi uzatmak mümkün . ancak çözümleri̇de basi̇t.sağa sola kivirmadan ben mucadele edi̇yorumda devleti̇n bi̇r i̇şleyi̇şi̇ var di̇yerekte ki̇mse sorumluluğu başkalarina atmamalidir. saygılarımla.

  Tümü Anket
  Ne Tür Haber Okuyorsunuz ?

  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv