Orman Genel Müdürlüğü Sürekli İşçi Alımı 2015

14 Temmuz 2015 Tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı OGM Orman Genel Müdürlüğü Personel Alım İlanı Yayınlandı...

15 Temmuz 2015 Çarşamba 12:04
Orman Genel Müdürlüğü Sürekli İşçi Alımı 2015
 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından 14 Temmuz 2015 tarihinde Sürekli İşçi Alım İlanı yayınlandı. OGM Personel alımı başvuruları 31 Temmuz 2015 tarihine kadar İşkur İl Müdürlüğü veya resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.
Kadrolara başvurular alındıktan sonra ilköğretim mezunları için noter huzurunda yapılacak çekilişle, ortaöğretim mezunu alımları için KPSS puanına göre 3 katı aday sözlü sınava çağrılacaktır.
Ankara, Sakarya, Şanlıurfa ve Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü 'ne Dozer Operatörü, İş Makinesi Operatörü ve Ekskavatör Operatörü ünvanları ile 8 daimi işçi alınacaktır.
Müracaat edilen iş için istenilen operatör belgesi veya sertifikası ile KPSS sonuç belgesi ibraz edilmesi gereklidir.
 İlanın Tam metni;
Orman Genel Müdürlüğü İşçi Alım İlanı
09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 01.09.2009 tarihinde yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında  Yönetmelik hükümlerine göre; Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek
üzere aşağıda ünvanları belirtilen pozisyonlara 8 adet Belirsiz Süreli (daimi işçi) personel alımı  yapılacaktır.

Adaylarda aranacak şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında 10 gün süreyle ilanda kalacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR’a yapacaklardır.
Sözlü sınava, iş ilanında belirtilen kadro sayısının üç katı aday çağrılacaktır. Üç Katı aday; ortaöğretim ve üstü diploma talep edilen kadrolar için 2014 KPSS puan sıralamasına göre İŞKUR tarafından, en az ilköğretim diploması talep edilen kadrolar için ise noter huzurunda çekilen kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR ilanında belirtilecek ve ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinde de duyurulacaktır.
GENEL ŞARTLAR
a) Tecrübe şartı gereken kadrolara başvuru yapan adaylar, bu durumu belgeleyemedikleri takdirde evrakları teslim alınacak ancak sözlü ve uygulamalı sınava kabul edilmeyecektir.
b) Noter huzurunda kura çekilişleri Orman Bölge Müdürlüklerince yapılacak ve kura sonuçları ile KPSS puanına göre İŞKUR tarafından belirlenen adayların listesi ilgili Orman Bölge Müdürlükleri internet sitesinden ilan edilecektir.
Adaylar,
1 -Öğrenim belgesi,
2 -T.C. Kimlik numarasının yazılı olduğu Adli Sicil Arşiv kaydı ( Adli sicil kaydı bulunması
halinde Mahkeme kararları ile birlikte getireceklerdir),
3 -Nüfus kayıt örneği veya nüfus cüzdanı fotokopisi,
4 -2014 KPSS sonuç belgesi(bu belgeyi kura ile belirlenen adaylar getirmeyecektir),
5 -Müracaat edilen iş için istenilen operatör belgesi veya sertifikası,
6-Askerlik durum belgesi, (erkek adaylar için askerlik terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir belge),
Örneklerini adreslerine gönderilecek tebligatta belirtilen Bölge Müdürlüğüne istenilen tarihe kadar teslim edeceklerdir.
c) Yukarıda istenilen belgeleri getirmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır. Sözlü sınav yeri, saati ve tarihleri ilgili Bölge Müdürlüğünün veya www.ogm.gov.tr internet adresinden duyurulacak ve ayrıca adayların adreslerine tebligatla bildirilecek veya evrak tesliminde tebliğ edilecektir. Sözlü ve uygulamalı sınav ilgili Bölge Müdürlüğünde veya Orman Genel Müdürlüğünde yapılacak olup, sözlü ve uygulamalısınavda başarılı olan adayların asil ve yedek listesi ilgili Bölge Müdürlüğünün veya www.ogm.gov.tr İnternet adresinde yayınlanacaktır.
d) Operatör olarak işe başlayan işçilerin deneme süresi 30 gün olup, deneme süresi içinde
başarısız olanların iş akdi fesh edilecektir.
e) Sözlü sınavda başarılı olup, operatör olarak işe başlatılacak adaylar atandığı işyerinde en az 5 yıl çalışacak ve bu süre içinde tayin isteyemeyecektir.
f) Sözlü sınavda başarılı olanların ataması ihtiyaç olan Bölge Müdürlüklerimize bağlı İşletme ve Fidanlık Müdürlüklerine yapılacaktır. İlan olunur.
NOT: Sözlü sınavın Yapılacağı yer, tarih ve saat ilgili Bölge Müdürlüğü veya www.ogm.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.
Haberin Kaynağı: Mymemur
Kütahyanethaber.com

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 2 yorum mevcut

  • Kadriye KAYGISIZ 3 yıl önce yorumlandı

   Ben Kütahya Hisarcık Güldüren Köyünde fidanlıkta 50 kişi olarak iş kurun bize verdiği 90 gün boyunca çalışmaktayız ve bu süre önümüzde ki hafta perşembe bitmektedir bu işin sürekli sigortalı olarak devam etmesini istiyoruz ne yapabiliriz? Yardımcı olur musunuz ?

  • murat cokan 3 yıl önce yorumlandı

   Benim meslegim şoforlüktür ben orman mudurlugunde calismak isteri m arz ederm

  Tümü Anket
  Ne Tür Haber Okuyorsunuz ?

  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  en yüksek faiz veren bankalar