Stajyer Tıbbiyeli Öğrenciler Ders Başı Yaptı...

D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Yeni Dersliklerinde, Stajyer Tıbbiyeli Öğrenciler Ders Başı Yaptı.

21 Ağustos 2015 Cuma 09:47
Stajyer Tıbbiyeli Öğrenciler Ders Başı Yaptı...
D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Yeni Dersliklerinde, Stajyer Tıbbiyeli Öğrenciler Ders Başı Yaptı.
2014-2015 öğretim döneminde ilk mezunlarını veren Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2015-2016 öğretim yılına D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başladı.
Tıbbiyeli öğrencilerimizden 4-5-6’ıncı sınıfların eğitim görecekleri D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 8 adet 25’er kişilik mesleki beceri kazandırma derslikleri ile beraber bir de 24 saat kesintisiz hizmet verecek kütüphane oluşturuldu.
Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticileriyle Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan VURAL’ın ortaklaşa çalışmaları sonucunda oluşturulan derslikler tıbbiyeli öğrencilerimizin mesleklerine en iyi şekilde hazırlanmaları için yeniden düzenlendi.
İlk ders sunumunu gerçekleştiren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan VURAL, öğrenciler ile gerçekleştirdikleri ilk derse başlamadan önce yeni eğitim yılına başlamalarından dolayı öğrencilere tebriklerini sunarak, duyduğu heyecanı ve mutluluğu dile getirdi.
VURAL “ Tıp Fakültemiz geçen eğitim-öğretim döneminde ilk mezunlarını vermesine rağmen eğitim kalitesini ve puanlarını arttırarak ve tercih edilir bir duruma gelmiş bulunmaktadır” dedi, VURAL Tıp Fakültesi'ne başlamadan önce çok çalışan öğrencilerin, artık bireysel bir gelişim sürecine girdiklerini, emek ve özen isteyen bu mesleği en iyi şekilde icra etme yolunda yatırım yapmalarının gerekeceğini, kolay olmayan ama çok değerli bir yolda ilerleyen, gençlerimiz, pırıl pırıl olarak geldikleri fakültemizden, kendine güvenen, iyi yetişmiş birer hekim olarak mezun olacaklarını söyledi.
Prof. Dr. Ahmet Hakan VURAL Tıp fakültesinin bu seviyelere gelmesinde desteklerini esirgemeyen Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi GÖREN ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman. Dr. İsmail ZEHİR’ e teşekkürlerini bildirdi.
D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih OĞHAN, eğitim yılına yeni başlayan öğrencileri kutladı ve öğrencilerin yenilenen derslikler ve temel tıp bölümleri binası ile çok iyi donanıma sahip tıp fakültelerinden birine geldiklerinin altını çizdi. Ayrıca OĞHAN; bölgenin en iyi hastanelerinden biri olan D.P.Ü. Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin birçok güncel donanıma ve değerli hocalara sahip olduğunu ve bu hastanede meslek öğrenmenin hem bilimsel hem de uygulama alanında yüksek bir potansiyelle sonuçlanacağını öğrencilere iletti.
Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. İsmail ZEHİR, yeni eğitim-öğretim yılının başarılı geçmesi temennisinde bulunarak; “Bizler sadece iyi birer hekim değil, iyi birer insan yetiştirme hedefinde ilerlemekteyiz, bunu gerçekleştirebilecek tecrübeli ve alanında uzman öğretim üyesi kadrosuna sahip bulunmaktayız” dedi.
Dr. İsmail ZEHİR D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde halen 7 Profesör, 11 Doçent, 71 Yardımcı Doçent ile 225 Uzman Hekim ile hizmet verdiklerini söyledi. 

Kütahyanethaber.com

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  Tümü Anket
  Ne Tür Haber Okuyorsunuz ?

  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  en yüksek faiz veren bankalar